Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Czasami w pogoni Mozilli za "bezpieczeństwem" ich "spece" potrafią bezmyślnie wyłączyć wszelkie dodatki, nawet te, które dają realne bezpieczeństwo, a nie tylko poczucie bezpieczeństwa. Przykładem jest chociażby NoScript. Bardzo ułatwia walkę z nielubianymi witrynami pokroju Chociażby Gemiusa, który bardzo lubi zachęcać do "badań" w najmniej  odpowiednim momencie. Niestety Mozilla znowu postanowiła się wykazać i w dniu pisania tego artu wywaliła podpisy m. in. tego rozszerzenia.

UWAGA: Zakładam, że wiesz, co robisz wyłączając weryfikowanie podpisów dodatków,  potrafisz zachować rozsądek i wiesz, kiedy to zwiększa bezpieczeństwo, a kiedy nie!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Od jakiegoś czasu Firefox udostępnia dla upośledzonych lemingów z pokolenia Z tzw. powiadomienia web push. Więcej informacji pod adresem: https://support.mozilla.org/pl/kb/powiadomienia-web-push-firefox?as=u&utm_source=inproduct. Osobiście uważam, że wyskakiwanie powiadomień od Pejsbuka czy jakiejkolwiek gazety internetowej jest zbyt upierdliwe, a wyskakujący panel z pytaniem o pozwolenie wkurwia jeszcze bardziej. Całe to złodziejstwo (twojego czasu ofkors) można na szczęście permanentnie wyłączyć. Jak to zrobić, wyjaśnię poniżej.